Sen a napięcie mięśni i ból karku

Sen a napięcie mięśni i ból karku

Szkodliwe napięcie mięśni i karku często jest powodowane niewłaściwą, zbyt wysoką poduszką pod głowę podczas snu. Wiadomo, że najlepiej sobie sprawić poduszkę ortopedyczną, której specjalny profilowany układ zagięć ma wybrzuszenie pod szyję. Pianka termoplastyczna dodatkowo dopasuje się do budowy naszego kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Profil poduszki ortopedycznej sprzyja rozluźnieniu mięśni kręgosłupa i daje odpoczynek zbyt mocno napiętym mięśniom. Ważną rzeczą jest aby pamiętać że nie powinno się spać na brzuchu z głową przekrzywianą na jeden z boków, gdyż taka pozycja bardzo przeciąża kręgi i zwiększa ból mięśni karku.

Od dawna nie zaleca się spania na łóżku wodnym ani na zbyt twardym materacu. Właściwie dobrany materac powinien poprzez delikatne ugięcia dopasować się do kształtu ciała i uginać się pod jego ciężarem na około 2 centymetry.

Budząc się rankiem nigdy nie wyskakuj szybko z łóżka. Zalecane jest aby przeciągnąć się powoli w celu napięcia zastygłych po przespanej nocy mięśni. Także unosimy się z łóżka w sposób jednostajny bez gwałtownych ruchów.