Poduszka ortopedyczna - jaką wybrać?

Poduszka ortopedyczna - jaką wybrać?

Jak wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną?

Wybór odpowiedniej do spania poduszki jest równie ważny, jak wybór odpowiedniej kołdry lub materaca. Niewłaściwie dobrana poduszka może bowiem nie do końca we właściwy sposób dać odpocząć umięśnią szyi lub kręgosłupowi w części środkowej.

Poduszka to część łóżka, która ma decydujące znaczenie dla naszego wypoczynku i powinniśmy tutaj stawiać przede wszystkim na jakość produktu jak i kształt oraz rodzaj poszewki. Ważne jest, by wybrać poduszkę, która dokładnie odpowiada Twoim rozmiarom i ewentualnym dolegliwością.


Wybierając poduszkę zastanów się nad:

  • Czy odczuwasz bóle szyi?
  • Czy wolisz spać wysoko czy nisko (ułożenie głowy)?
  • Czy budzą cię w nocy dolegliwości związane z kręgosłupem?
  • Czy śpisz na boku, a może na plecach?

Odpowiadając sobie na te pytania możesz już znacznie trafniej wybrać odpowiednią poduszkę dla siebie.

Odpowiednia poszewka poduszki

W sklepach znajdziemy bardzo różnorodny wybór poszewek. Bardzo często są to poszewki poliestrowe oraz, bawełniane. Rzadko można spotkać pokrycia z jedwabiu, które nie do końca są zalecane. Poszewka bambusowa coraz częściej wybierana przez klientów a dokładniej z dzianiny bambusowej z domieszką składników elastycznych przyjazny dla skóry człowieka nie powodując podrażnień nawet przy długim stosowaniu.

Ważne aby przy produkcji dzianiny bambusowej wdrożony był proces tamblowania, który nadaje poszewce odpowiednią miękkość i puszystość gwarantując przyjemność użytkowania. Poszewka nie twardniej ani nie nigdy ma zagnieceń jak inne materiały po praniu, zawsze zachowując uczucie przyjemności w dotyku.

Twardość wkładu

Bardzo ważny czynnik gdyż od tego parametru zależy komfort naszego snu. Osoby lubiące spać na brzuchu, wybiorą bardziej płaskie modele poduszek lub z wypełnieniem z pianki termoplastycznej. Osoby lubiące zasypiać na plecach, dla nich najlepsze są poduszki z twardszym wypełnieniem.
Zawsze przed zakupem poduszki do spania musimy wybrać cechy na których najbardziej nam zależy, tak aby zakup to była dobra inwestycja w nasze zdrowie i aby poduszka zapewniała odpowiedni relaks.